Horníci z OKD Ostrava mají plnou podporu a solidaritu ČMKOS

12. 11. 2013

logo.jpgČeskomoravská konfederace odborových svazů, ve které jsou mimo jiné sdruženy i hornické odbory, vyjadřuje jménem všech odborových svazů plnou podporu odborům a horníkům OKD, kteří vyčerpali všechny možnosti dohodnout se na kolektivní smlouvě a v referendu rozhodli o stávce.

ČMKOS vyjadřuje stávkujícím solidaritu, kdy ve vypjaté situaci byli doslova vlastníky OKD donuceni domáhat se svých oprávněných mezd krajním prostředkem, protože majitelé OKD nepřistoupili při jednání o kolektivní smlouvě ani na návrh nezávislého zprostředkovatele.

ČMKOS už dříve informovala, že důvodem k likvidaci Dolu Paskov není jen propad cen energetického uhlí na světových trzích, ale především neuvážené finanční spekulace vlastníků, které mohou vést k likvidaci celého OKD