Jdi na obsah Jdi na menu
 


Malí a střední podnikatelé mohou žádat kraj o dotace

20. 2. 2015

 

 

Moravskoslezský kraj pomůže malým a středním podnikatelům rozvíjet jejich firmy. Vyhlásil proto dotační program Podpora podnikání v Moravskoslezském kraji 2015. Připraveno je 10 milionů korun.Program je zaměřen na podporu malých a středních podniků se sídlem nebo provozovnou na území Moravskoslezského kraje. Podnikatelé mohou požádat o poskytnutí účelových neinvestičních dotací na dva typy projektů.


„Bez dobré práce lidi v kraji neudržíme, region se nebude rozvíjet. Proto vedení Moravskoslezského kraje podporuje podnikatelské subjekty,“ konstatoval moravskoslezský hejtman Miroslav Novák s tím, že Moravskoslezský kraj bude i nadále využívat své průmyslové kapacity, protože ty dlouhodobě tvoří základ jeho ekonomiky. „Nezbytným předpokladem dalšího rozvoje našeho regionu a jeho konkurenceschopnosti je zároveň inovace stávajících kapacit a orientace na nová odvětví. Přeji tedy podnikatelům inspiraci, kraj jim pomůže jejich sny uskutečňovat,“ dodal hejtman Miroslav Novák.


Prvním typem podpory jsou inovační vouchery, které kraj nabízí od roku 2009. Jde o jednorázovou podporu poskytnutou podniku na rozvoj spolupráce s vysokou školou nebo výzkumnou organizací. Podpora bude poskytována ve formě účelových dotací maximálně ve výši 300 tisíc korun s tím, že vlastní spolufinancování bude záviset na velikosti podniku.


Druhým typem podpory jsou dotace účelově určené na spolufinancování nákladů na nově vytvořené pracovní místo výzkumníka ve výzkumné a vývojové činnosti podniku, vzniklé po 1. lednu 2015. Maximální výše dotace je 50 procent nákladů na jedno pracovní místo, maximálně však 300 tisíc korun.


„Díky tomuto dotačnímu programu jsme v minulosti pomohli například s vývojem a zavedením systému monitorování koncentrace toxických plynů na důlních odvalech, který dokáže okamžitě indikovat nebezpečné koncentrace toxického plynu, nebo vyvinout prototyp přídavného materiálu vhodného k použití v palivech spalovaných v průmyslových procesech, který vede ke snížení emisních hodnot v teplárnách, energetických celcích či výtopnách,“ uvedl náměstek hejtmana pro regionální rozvoj Martin Sikora.


O dotaci mohou zájemci žádat od 27. března do 10. dubna 2015. Informace o podmínkách najdou na webových stránkách kraje www.kr-moravskoslezsky.cz v sekci Úřední deska, části Dotace.

 

 

 

 

 

 

 

 

autor, zdroj: Bc. Petra Špornová
tisková mluvčí
odbor kancelář hejtmana kraje