Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ministři diskutovali se zástupci managementu a vlastníků OKD

15. 1. 2016

 

 

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek se včera společně s dalšími vládními kolegy setkal se zástupci společností OKD a NWR a jejich věřiteli, aby pokračovali v debatě nad řešením nedobré situace tohoto důležitého zaměstnavatele v Moravskoslezském kraji. Prioritou vlády je nalézt takové řešení, které neohrozí sociální smír v regionu.


Za stát se schůzky zúčastnili ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová a ministr financí Andrej Babiš.
"Setkání přineslo užitečný posun. Nyní víme, že o problémech mohou jednat manažeři OKD, ač si důležitá rozhodnutí budou muset nechat schválit věřiteli. Dalším závěrem dnešního setkání pak je dohoda, že budeme samostatně jednat o dvou záležitostech. Jednak o podobě případné restrukturalizace OKD, a též o možném prodeji Dolu Frenštát za jednu korunu státnímu podniku Diamo," přiblížil ministr průmyslu a obchodu Mládek.


Zástupci státu, odborů, zaměstnavatelů i ohroženého regionu dnes odpoledne situaci ohledně řešení dopadů současných problémů OKD diskutovali i na dalším setkání pracovní komise, která se poprvé sešla na půdě MPO v prosinci. Jejím úkolem je především minimalizovat sociální dopady ztráty zaměstnání, které asi 13 000 horníků a dalším zaměstnancům OKD hrozí.

 

 

 

zdroj: MPO