Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nadace OKD: Minigrant SRDCOVKA 2018

4. 12. 2017

 

 

nokd.jpg

Nadace OKD, jako každý rok u příležitosti oslav patronky havířů svaté Barbory, vyhlašuje minigrant Srdcovka 2018, určený zaměstnancům OKD a.s., OKD HBZS a.s. 
a Green Gas DPB a.s.

 


Srdcovka je jeden z velmi oblíbených grantových programů Nadace OKD. V loňském roce bylo z tohoto minigrantu podpořeno okolo 60 organizací částkou od 5 000 do 30 000 Kč.


Výzva v programu se otevírá v pondělí 4. 12. 2017 a příjem žádostí bude probíhat do 8. 1. 2018. Informace k programu a konzultace nových žádostí budou probíhat od 4. 12. 2017 do 3. 1. 2018. V těchto dnech si mohou žadatelé domluvit schůzku v sídle Nadace OKD a probrat všechny potřebné náležitosti a formality žádosti o minigrant. Podrobné informace o výzvě jsou dostupné na webových stránkách Nadace OKD.


„Srdcovka je stále potřebná a hodně oblíbená. Tento program je pro příjemce grantů výhodný především proto, že žádosti i následné vyúčtování grantu jsou velice jednoduché. Snažili jsme se od začátku dodržet dostupnost tohoto minigrantu a myslíme si, že se to opravdu daří. Každý rok máme několik nových Srdcařů, ale také máme Srdcaře, kteří jsou s námi od samého počátku minigrantu. Je obdivuhodné, že se lidé ve svém volném čase věnují dětem, seniorům, postiženým lidem, ochraně zvířat a přírody, jsou členy dobrovolných hasičských sborů a jiných volnočasových a sportovních klubů. Jsou to lidé se srdcem na správném místě.,“ uvedla ředitelka Nadace OKD Karolína Preisingerová.


Srdcař může být jakýkoliv zaměstnanec OKD, OKD HBZS nebo Green Gas DPB, který se aktivně zapojuje do chodu neziskové organizace. Podmínkou však je skutečná účast na projektu samotném.


V letošním roce si Srdcaři za pomocí grantu dokázali užít prázdniny na táborech, několika rehabilitačních pobytech. Někteří vybavili sportovní družstva dresy, pomůckami a jiným náčiním a také uspořádali mnoho skvělých akcí, na kterých bylo vidět, že jsou to lidé se srdcem na správném místě.

 

 

 

 

 

zdroj: Nadace OKD