Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nadace OKD: Porubský skatepark rozšiřuje svou nabídku

12. 9. 2014

 

 

nokd.jpgPorubský skatepark bude od poloviny září sloužit i bikerům. Během druhé etapy rekonstrukce porubského areálu, která probíhala od července do září, vznikla vedle stávajícího místa pro milovníky skateboardů celobetonová plocha určená jezdcům na kolech. Nový bikepark bude slavnostně otevřen 16. září v 15:30 hodin.


Výstavba bikeparku navázala na loňskou rekonstrukci skateparku, kdy vznikl zcela nový celobetonový areál, který má špičkové parametry a je vhodný i pro pořádání mezinárodních akcí ve skateboardingu. Nový bikepark, který se stavěl od července do září, nabídne špičkové podmínky i milovníkům akrobacie na kolech nebo koloběžkách. „Chtěli jsme nabídnout vyžití také mladým, kteří dávají přednost bicyklu před skateboardem. Proto jsme se rozhodli rozšířit sportovní areál ještě o bikepark s překážkami určenými speciálně pro jízdu na kolech a koloběžkách,“ uvedl místostarosta Jan Dekický s tím, že díky letošnímu projektu „S chutí do toho, půl už je hotovo!“ vyrostl v lokalitě areál, který svým pojetím patří k nejmodernějším v republice. I bikepark tvoří betonový monolit s překážkami a má rozměry 25 na 30 metrů. Je vhodný jak pro profesionály, tak pro začínající jezdce.


Otevření areálu je plánováno na polovinu září. „Zrekonstruovaný skatepark se veřejnosti otevře 16. září a už třetí zářijovou sobotu se v něm uskuteční závody, kterými vyvrcholí Moravskoslezská Tour 2014 pořádaná Českou asociací skateboardingu,“ doplnil Jan Dekický.


Na rekonstrukci areálu přispěla částkou 600 tisíc korun Nadace OKD z programu Sídliště žije, přibližně 2,8 milionu korun zaplatil městský obvod. „Jsme rádi, že jsme mohli již podruhé pomoci k tomu, aby bylo trávení volného času v Porubě zase o něco zajímavější. Podstatou programu Sídliště žije je kromě vybudování potřebné infrastruktury, také aktivní zapojení lidí, kteří v lokalitě žijí do samotné realizace. A to se nám v případě bikeparku podařilo. Mladí vyznavači cyklosportu již při posuzování žádosti sami nabídli pomoc v pokračování v započatém díle. To pro nás bylo zásadní a nyní jim nezbývá než popřát, ať si nového areálu užijí,“ říká ředitel Nadace OKD Martin Olša.

 

 

bikepark_1.jpg

 

 

 

 

 

 

autor: Martin Olša - ředitel Nadace OKD

zdroj text, foto: Nadace OKD