Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pracovní rukavice slouží jako ochrana rukou

29. 10. 2014

 

 

Pracovní rukavice slouží jako ochrana rukou. Na trhu je možnost se setkat s desítkami druhů a typů rukavic. Výrobců, nabízejících pracovní rukavice, je také nepřeberné množství. Nabízejí druhy rukavic k mnoha účelům, například rukavice kombinované, máčené, celokožené, textilní, tepelně odolné, zimní a mnoho dalších.


Samostatnou třídou jsou ovšem některé druhy pracovních rukavic jako osobní ochranné pracovní prostředky pro horníky z OKD. Jejich vlastností je mnohdy jedna velikost a nekvalitní materiál. Ten kdo s nimi pracuje, ten ví o čem je řeč. V OKD se používají 2 základní druhy pod značkou Budy a Zaki, další druhy rukavic – pro speciální činnosti ve 12 druzích / antivibrační, protivpichové, pogumované, zimní aj. / - by měly být v dostatečném počtu ve skladech a na požádání k dispozici.


Přinášíme několik fotografií rukavic typu Zaki v OKD. Dále vám dáváme na zhlédnutí první odkaz při hledání slova "pracovní rukavice" na internetu k posouzení vzhledu / http://www.profesional-plzen.cz/pracovni-rukavice//.


Bylo by možná na místě, kdyby se odpovědní pracovníci, kteří mají na starosti nákup takového zboží, občas sami podívali co vlastně kupují – nebo je podstatnější, že stojí jen 30,- Kč ? Nakonec i samotný výrobce řekl toto: " co chcete, kvalita odpovídá ceně ….“

 

fotografie0181.jpgfotografie0182.jpg
 

 

      

fotografie0183.jpg fotografie0185.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

autor: SIBP Ing.Vladimír Potomák