Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stávka strojvůdců v Německu skončila – nezapomeňte!

12. 5. 2015

 

 

Pro nejbližší chvíli žádné další stávky, země a klienti dráhy si zaslouží „pauzu k oddechu", konstatoval šéf Odborového svazu strojvůdců (GDL) Claus Weselsky 10. 5. poté, co týž den v 9.00 hod. skončila stávka, jež od 4. 5. do značné míry ochromila provoz nákladní a osobní dopravy v celé Spolkové republice a způsobila velké škody německému hospodářství. Sama Deutsche Bahn (Německá dráha) odhadla své vlastní ztráty na 10 miliónů eur denně.

 

V rozhovoru pro nedělní vydání Frankfurter Allgemeine Zeitung se však Weselsky, jenž stávku – své délkou rekordní v historii DB - označil za „absolutní úspěch", nechtěl vyjádřit k délce pauzy. Vedení DB se ještě v průběhu stávky pokusilo novým návrhem bezvýsledně přimět GDL k jejímu předčasnému ukončení. „Kdybych byl přijal tento návrh, neměl bych Vaši důvěru" prohlásil Weselsky poté, co 6. května odmítl návrh předsedy představenstva DB Rüdigera Grubeho na řešení vleklého sporu zprostředkovatelem Matthiasem Platzeckem (SPD), bývalým ministerským předsedou v Braniborsku. „Ta nabídka není žádná nabídka, není v ní nic, ale vůbec nic nového, kromě navržení Platzecka," dodal ironicky. „Pokud DB nezmění své stanovisko, budou naši členové připraveni znovu stávkovat," upozornil Weselsky 9. 5., čím dal výmluvně najevo: stávka skončila – nezapomeňte!

 

Weselsky stávkou „poškozuje důvěru v odbory a souhlas s pracovním bojem," konstatoval 9. 5. v listu Passauer Neue Presse šéf frakce SPD Thomas Oppermann a dodal, že šéf GDL sleduje „osobní mocenské zájmy". Ke kritice stávky se přidal v rozhlasové stanici SWR2 i šéf frakce CDU Volker Kauder, podle něhož „byly již překročeny hranice únosnosti". Pokud vstoupí v platnost zákon o tarifní jednotě, jehož schválení se přepokládá 1. července, bude mít právo vyjednávat tarifní podmínky ten odborový svaz, který bude v daném podniku nejsilnější. Což staví mimo hru právě GDL, který má jen asi třetinu členů, než mnohem silnější OS EVG. Soupeření obou OS a zejména neústupná snaha GDL jednat jménem i železničářských profesí, zastupovaných EVG, komplikuje řešení konfliktu, vlekoucího se již od léta 2014. DB chce každopádně zabránit sjednání rozdílných podmínek pro stejné profese, reprezentované dvěma rivalskými OS. Jak informoval 10. 5. list FAZ, i EVG nyní zvažuje o případné stávce v osobní dopravě. „Pokud se nepokročí vpřed, nevylučujeme stávku, ale my nestávkujeme jen proto, že jiní stávkují," prohlásil doslova předseda EVG Alexander Kirchner.

 

 

 

 

 

 

 

 

autor: Jan Hála

zdroj: www.osz.org