Jdi na obsah Jdi na menu
 


V Karviné otvírají s podporou Nadace OKD nové hřiště pro workout

19. 11. 2014

 

 

nadace.jpgV Karviné se v sobotu 22. listopadu otevírá díky podpoře Nadace OKD, městu Karviná, ale i díky aktivitě samotných sportovců nové speciální hřiště pro workout. Jde o sport, který si získává čím dál více příznivců zejména z řad mladých lidí, a má v Karviné silnou členskou základnu. Jde v něm především o posilování s vlastním tělem a prvky akrobacie. Na novém hřišti budou sportovci moci v odpovídajícím prostředí a s moderním vybavením cvičit a trénovat své dovednosti. Hřiště se nachází v Karviné-Mizerově, u lesoparku Dubina a bude otevřeno v sobotu 22. listopadu2014 ve 12:30.

 

Projekt s názvem Workout Karviná podpořila Nadace OKD částkou 350 000 korun ve svém programu Pro budoucnost. Jeho vznik však iniciovala skupina mladých karvinských sportovců, kteří se sdružují pod názvem Workout Karviná a doposud mohli své aktivity provozovat pouze v tělocvičnách základních škol.


„Oddíl Workout Karviná má přes dvacet aktivně cvičících členů a dále se rozrůstá. Jsme velmi aktivní, již dva roky veřejně vystupujeme a představujeme tento sport žákům škol. Naším cílem je, aby měli všichni mladí lidé možnost plnohodnotně si zacvičit s vlastní vahou svého těla, navíc zdarma a pod širým nebem. Spolupráce s městem je výborná, snaží se nám vyjít vstříc a pomoct, jak jen to je možné,“ říká Lukáš Strouhal z oddílu Workout Karviná.


Město Karviná iniciativu mladých uvítalo a výstavbu hřiště podpořilo. „Každé smysluplné využití volného času mladých je skvělé a tady jsou oni sami hybateli projektu – budou mít to, co si přáli a na čem se svou prací sami podílejí. Workout je relativně nová aktivita a doplní už existující možnosti trávení volného času pro mladé v Karviné,“ chválí sportovce primátor Tomáš Hanzel.


Ředitel Nadace OKD Martin Olša dodává: „Podpořili jsme projekt Workout Karviná, protože věříme, že přispěje k aktivnímu využívání volného času karvinské mládeže. Workout je v ČR v rozkvětu a jsme rádi, že i v našem regionu si získal tento sport takovou oblibu. Ceníme si toho, že se mladí lidé nebojí přidat ruku k dílu a na vzniku hřiště se aktivně podíleli.

 

 

workout-karvina.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

autor: Martin Olša ředitel Nadace OKD

zdroj, foto: Nadace OKD