Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nadace OKD rozdělí neziskovým organizacím přes 8 milionu korun

15. 4. 2016

 

 

 Nadace OKD v rámci grantových programu Pro region a Pro Evropu vybrala 84 projektů, mezi které v letošním roce rozdělí přes 8 milionů korun.


Všechny finanční prostředky jsou určeny pro neziskové organizace, města a obce a míří především na Karvinsko. Nadace OKD totiž v roce 2016 omezila svou finanční podporu v rámci těchto dvou grantů výhradně na Dětmarovice, Doubravu, Frýdek-Místek, Havířov, Horní Suchou, Karvinou, Orlovou, Paskov, Staříč a Stonavu.


„Těší nás, že se opět přihlásili známé neziskové organizace, ale taky nové subjekty, které nás velmi příjemně překvapily svými nápady a zcela originálními projekty. Mnoho z nich opět přispěje k rozvoji našeho regionu, podpoří děti, seniory a v neposlední řadě i hendikepované osoby,“ sdělila ředitelka Nadace OKD Karolína Preisingerová. Jak dále upřesnila, oproti loňskému roku se v programech Pro region a Pro Evropu letos současně podaří podpořit více projektů za vyšší částku.


Nadace OKD bez ohledu na současnou situaci zakladatelské společnosti OKD bude i nadále podporovat prospěšné neziskové projekty. Disponuje totiž vlastními finančními prostředky, které jsou na společnosti OKD, a.s. zcela nezávislé. Díky odpovědnému hospodaření v minulosti a úsporným opatřením proto může i letos přispět neziskovým organizacím, ale i obcím a městům na smysluplné a potřebné projekty

Podrobný seznam všech podpořených projektů 2016 v rámci grantových programu Pro region a Pro Evropu je zveřejněn na webových stranách nadace www.nadaceokd.cz

 

Podpořené projekty (PDF)

 

 

 

 

zdroj: Nadace OKD