Jdi na obsah Jdi na menu
 


Otevřený dopis SHO náměstkovi ministra financí Janu Gregorovi

10. 9. 2015

 


Vážený pane Gregore,

je velmi žalostné, že zasahujete do záležitostí hornických důchodů a přitom této problematice vůbec nerozumíte a navíc máte velmi zkreslené informace.

Nevím, kde jste nabral tu obrovskou drzost zpochybňovat nižší věk dožití horníků, kde podle českých studií je věk dožití o 5,8 let nižší. Podle polské studie se dokonce horníci dožívají v průměru 58 let a to jsou od nás vzdáleni jen několik kilometrů a pracují v obdobných podmínkách. V roce 2008 jsme požadovali vypracování nových studií, ale ty nám byly zamítnuty údajně kvůli ochraně osobních údajů. Není tedy zájem cokoli řešit, jen kladete překážky.

Nemáte ani představu v jakém zdravotním stavu jsou horníci po několika letech těžké práce v dole. Rovněž si vůbec nedovedete představit, v jakých podmínkách pracují. V podmínkách, které jsou nesrovnatelné s žádnou jinou profesí.

Chcete také zpochybnit obecné choroby související s výkonem povolání, které se u horníků ve větší míře vyskytují?

Víte vůbec, že horníci pracují v prachu, hluku, vibracích, těžkých mikroklimatických podmínkách – vysoké teploty spojené s vysokou vlhkostí, v nebezpečí otřesů, výbuchů a průvalů? Dovedete si představit obrovskou fyzickou zátěž u horníků a v jakých polohách pracují?

Máte odvahu zpochybnit kvalitu života po odpracování 20 let v dole, jak dokazuje např. závěrečná zpráva studie KHS Ostrava?
Domníváte se, že jste chytřejší než celá Evropa! V celé Evropě odcházejí horníci dříve do důchodu! Srovnejte důchody českých horníků s civilizovanou Evropou !

Pokud máte dobrý zrak a umíte číst, tak si prosím laskavě přečtěte veškeré studie a analýzy.

A proto se Vás ptám: budete i nadále podporovat hazard s životy a zdravím horníků ?

Vyzývám Vás k společnému setkání s horníky spojeném s fáráním do dolu! Určitě by neuškodilo ani panu ministrovi Babišovi, kdyby se tohoto setkání a fárání zúčastnil společně s Vámi!S pozdravem Zdař Bůh Ing. Pytlík Jaromír
 
                                                                                                      
               
 
 
 

1.png

2.png

 
 
 
                                                                                      .