Podpora zaměstnancům OKD

4. 11. 2016

Podpora zaměstnancům OKD

Vážení kolegové, horníci,

Rada Sdružení odborových organizací Czech Coal Group dlouhodobě sleduje situaci v OKD. Na svém jednání dne 1.11. 2016 se podrobně seznámila s prohlášením Sdružení hornických odborů ze dne 27.10. 2016.

Shodně jsme odsoudili naprosto necitlivý, až nehorázný přístup představenstva a vedení OKD k jejich vlastním zaměstnancům. K lidem, z jejichž těžké práce roky nejvyšší management v klidu profitoval a které nyní doslova hodil přes palubu. Zrušení Sociálního programu pro zaměstnance Dolu Paskov je krok naprosto neomluvitelný. Na rozdíl od vás, kteří jste se i vinou lidí ve vedení společnosti dostali do tíživé situace, oni existenční problémy mít nebudou.

Jednoznačně podporujeme všechny vaše požadavky a jsme připraveni vás kdykoli a při jakékoli formě protestu podpořit.

Držíme palce a jsme s vámi.

Zdař Bůh!

Za mostecké horníky