Jdi na obsah Jdi na menu
 


SHO rozhodlo o změně v informování svých odborářů a v komunikaci s veřejností

24. 4. 2015

 

 

Od čtvrtku 23.4.2015 dochází k zásadní změně v komunikaci Sdružení hornických odborů (SHO) s veřejností. Došlo ke zrušení čtrnáctideníku Zdař bůh. Ve čtvrtek 23.4. 2015 tak vyšlo poslední číslo a od tohoto dne bude vycházet v papírové podobě jen nepravidelný informátor „Zdař Bůh“.


Hlavní těžiště komunikace a informování hornických odborářů a veřejnosti přechází plně na internetové stránky SHO (www.odbory-sho.cz). Jeden z hlavních důvodů je značná úspora finančních prostředků. S postupným "zeštíhlováním" OKD dochází i ke kontinuálnímu zmenšení počtu členů odborů. Vydávání časopisu v podobě jaké jste ho znali se pak stalo ekonomicky neúnosné.


Internetové stránky jsou dnes dostupné prakticky skoro všem a tak přechod na informování tímto způsobem je přirozenou cestou. Velkou výhodou internetu je i prakticky okamžitá možnost informovat členskou základnu a veřejnost o případných aktuálních zprávách. Při vydávání časopisu Zdař bůh docházelo k situaci, kdy informace v něm zveřejněné byly už neaktuální. To byl také jeden z hlavních důvodů rozhodnutí Rady SHO o ukončení jeho vydávání.