V Důlním závodě 1 došlo ke smrtelnému úrazu

18. 1. 2015

Karviná (18. ledna 2015) – V neděli odpoledne došlo k mimořádné události v lokalitě Lazy Důlního závodu 1 OKD, kdy byl při opravě hydraulického zařízení dobývacího kombajnu usmrcen čtyřiačtyřicetiletý pracovník.

Zhruba deset minut po čtvrté hodině odpoledne v hloubce asi 750 metrů pod povrchem došlo v porubu k mimořádné události.

Neprodleně byl povolán důlní a lékařský výjezd Hlavní báňské záchranné stanice. Lékař výjezdu konstatoval u postiženého zranění neslučitelná se životem.

„Chtěl bych jménem svým i všech zaměstnanců dolu vyjádřit naši soustrast rodině i blízkým zesnulého kolegy,“ uvedl ředitel závodu Boleslav Kowalczyk.

Příčiny této mimořádné události nyní šetří komise odborníků složená ze zástupců Obvodního báňského úřadu v Ostravě, vedení Závodu Důlního závodu 1, společnosti OKD a odborových organizací ve spolupráci s Policií ČR.

Marek Síbrt
mluvčí, OKD, a.s.