V Závodě Důl ČSM došlo ke smrtelnému úrazu

8. 8. 2014

KARVINÁ (8. srpna 2014) – V lokalitě Jih Závodu Důl ČSM došlo v pátek odpoledne k nešťastné události, v důsledku které byl usmrcen šestačtyřicetiletý zaměstnanec dodavatelské organizace.

Zhruba ve tři čtvrtě na dvě došlo při manipulaci s hydraulickým rozvodem v úvodní třídě provozovaného porubu asi 900 metrů pod zemí k smrtelnému zranění zaměstnance dolu.

Neprodleně byl povolán důlní a lékařský výjezd Hlavní báňské záchranné stanice. Přes rychlý zásah se zaměstnance nepodařilo zachránit a lékař výjezdu konstatoval u postiženého zranění neslučitelná se životem.

„Chtěl bych jménem svým i všech zaměstnanců dolu vyjádřit naši soustrast rodině i blízkým zesnulého kolegy,“ uvedl ředitel Závodu Důl ČSM Boleslav Kowalczyk.

Příčiny této mimořádné události nyní šetří komise odborníků složená ze zástupců Obvodního báňského úřadu v Ostravě, vedení Závodu Důl ČSM, společnosti OKD a odborových organizací ve spolupráci s Policií ČR.

Marek Síbrt
mluvčí, OKD, a.s.