Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výbor pro BOZP kontroloval "Armádu"

14. 5. 2014

 

 

 

Výbor pro BOZP si na svou kontrolu dne 29.dubna 2014 vybral pracoviště lokality ČSA Závodu Důl Karviná. Ke kontrole bylo vybráno 6 tras – 2 poruby, 3 čelby a povrchová pracoviště. Tato kontrola byla součástí veřejné prověrky BOZP, probíhající na celém Závodě Důl Karviná.

 

Kontroly všech pracovišť, jak v rámci Výboru pro BOZP, tak i dalších pracovišť kontrolovaných v rámci veřejné prověrky, se zúčastnilo 24 zástupců odborů a na 50 THP , zkontrolováno bylo celkem 24 pracovišť.
Samotné kontroly Výboru pro BOZP se účastnili zástupci OS PHGN - svazoví inspektoři Ing.Vladimír Potomák a Ing.Ivo Kavka, závodní inspektoři : z Dolu Darkov Víťa Sznapka a Tonda Kodenko, z Dolu ČSM Radovan Kampf, z SC OKD Bc.Monika Němcová a „domácí“ ZIBP Jiří Waloszek. Dále se zúčastnil zástupce OBÚ Ostrava Ing.Petr Oborný, zástupce KHS Tomáš Skulina, zástupci zaměstnavatele z OKD Ing.Pavel Beránek, Ing.Petr Svrčina a Ing.Ladislav Rožnai a zástupci zaměstnavatele ze Závodu Důl Karviná v čele s náměstkem pro BOZP Ing Miroslavem Konečným a zástupci kontrolovaných dodavatelských organizací. Celkem se na kontrole Výboru pro BOZP podílelo 26 kontrolujících a zodpovědných zaměstnanců.
Výbor pro BOZP byl při ranním rozdělení tras seznámen se současnou situací v BOZP, se stavem úrazovosti na Závodě Důl Karviná i s výrobní situací.
Hlavní zaměření kontroly bylo na všeobecnou bezpečnost práce, dodržování protipožárních opatření, stav cest pro chůzi a nošení a používání osobních ochranných pracovních prostředků.

Na kontrolovaných trasách bylo zjištěno v dole celkem 14 závad a na povrchu 9 závad. Stav jednotlivých tras a oblastí byl konzultován v závěru kontrolního dne na společném vyhodnocení, byla přednesena doporučení ze strany kontrolujících a rozebrány jednotlivé zjištěné závady. O odstranění závad a přijatých opatření bude OS PHGN Závodem Důl Karviná písemně informován.

 

 

 

 


autor: Ing.Vladimír Potomák