Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výbor zkontroloval Lazy

4. 12. 2014

 


Výbor pro BOZP si pro svou kontrolu dne 19.11.2014 vybral pracoviště lokality Lazy Závodu Důl Karviná.. Ke kontrole bylo vybráno 5 tras – porub, 2 ražby, důlní provozovny a úpravna.


Kontroly se účastnili zástupci OS PHGN - svazový inspektor Ing.Vladimír Potomák, dále závodní inspektoři : ze Závodu Důl Karviná Aleš Štětka a Jaroslav Pavlištík, ze Závodu Důl Paskov Jindřich Lettovský a ze Závodu Důl ČSM Jiří Fila. Za OBÚ se dále účastnil Ing.Roman Šmíd, z Krajské hygienické stanice Tomáš Skulina a za útvar BOZP OKD pak Ing,Pavel Beránek a zástupci zaměstnavatele ze Závodu Důl Karviná. Celkově se tak kontroly zúčastnilo 18 techniků.


Výbor pro BOZP byl při ranním rozdělení tras seznámen se současnou nepříznivou situací v BOZP, se stavem úrazovosti na Závodě Důl Karviná i se stavem pracovišť na lokalitě Lazy, vybraných ke kontrole.
Hlavní zaměření kontroly bylo na všeobecnou bezpečnost práce.

Na kontrolovaných trasách byly zjištěny celkem 4 závady méně závažného charakteru, jež se týkaly pásových dopravníků, zajištění důlního díla a osvětlení. Stav jednotlivých tras a oblastí byl konzultován v závěru kontrolního dne na společném vyhodnocení, byla přednesena i doporučení ze strany kontrolujících. Opětovně bylo konstatováno, že nebyly shledány zásadní závady. Podle stavu kontrolovaných tras tak mohl Výbor pro BOZP konstatovat , že pokud je odborová kontrola prostřednictvím Výboru pro BOZP nahlášena v předstihu, vybraná pracoviště jsou na ni slušně připravena.

 

 

 

dsc_0826.jpg

 

 

 

 

autor: SIBP Ing.Vladimír Potomák
foto:(ivz)