Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výbor pro BOZP kontroloval Paskov

5. 4. 2014

 

 

Výbor pro BOZP si pro svou kontrolu dne 26.3.2014 vybral pracoviště Závodu Důl Paskov. Ke kontrole bylo vybráno 5 tras – 1 porub, 3 čelby a provoz úpravny.


Kontroly se účastnili zástupci OS PHGN - svazový inspektor Ing.Vladimír Potomák, dále závodní inspektoři : ze Závodu Důl Darkov Vítězslav Sznapka, ze Závodu Důl ČSM Radovan Kampf, ze Závodu Důl Karviná Jiří Waloszek, za povrch OKD Bc.Monika Němcová a „domácí“ ZIBP Petr Vavroš a Jindřich Lettovský. Dále se zúčastnil zástupce OBÚ Ostrava Ing.Ivo Staněk, zástupce KHS Ing.Miroslav Golúch a zástupci zaměstnavatele z OKD Ing.Pavel Zajíček, Ing. Petr Svrčina a Ing.Pavel Beránek a zástupci zaměstnavatele ze Závodu Důl Paskov v čele s ředitelem Ing.Zbigniewem Janowskim.
Výbor pro BOZP byl při ranním rozdělení tras seznámen se současnou situací v BOZP, se stavem úrazovosti na Závodě Důl Paskov, s výhledem Závodu Důl Paskov i se stavem pracovišť vybraných ke kontrole.
Hlavní zaměření kontroly bylo na používání osobních ochranných pracovních prostředků.

Kontrola Výboru pro bezpečnost je hlášena v dostatečném předstihu na to, aby pracoviště byla ve stavu, kdy by neměly být zjištěny žádné závady. Na Závodě Důl Paskov se to téměř podařilo. Na kontrolovaných trasách byly zjištěny jen 2 závady méně závažného charakteru – v jednom případě voda na počvě v úseku 10 m, v druhém případě nedostatečný volný prostor u elektro zařízení pro obsluhu a údržbu. Stav jednotlivých tras a oblastí byl konzultován v závěru kontrolního dne na společném vyhodnocení. V nošení ochranných pomůcek nebylo zjištěno závad. Výbor pro BOZP mohl konstatovat slušnou připravenost pracovišť pro tuto prověrku.


SIBP Ing.Vladimír Potomák