Informace z vystoupení provozního ředitele 30.6.2016

3. 7. 2016

Na úvod svého vystoupení přečetl provozní ředitel prohlášení, ve kterém stálo: ukončení Dolu Paskov se předpokládá nejdřív k 1. 1. 2017 a nejpozději k 1. 5. 2017.

Nepředpokládá se, že by v roce 2016 odcházeli zaměstnanci v rámci sociálního programu.

Informoval o propočtech, kolik by stál tak zvaný udržovací provoz Dolu Paskov. Na základě těchto propočtů vyplynulo připravit ještě variantu jako v roce 2013 o možnosti prodloužení těžby na Paskově do roku 2018, pokud by tato varianta byla ekonomicky lepší než udržovací provoz.

V polovině července má proběhnout jednání mezi OKD a zástupci vlády, o výsledku jednání podá vedení OKD informaci na mítinku se zaměstnanci 20. 7. 2016.

Dotazy zaměstnanců:

kolik zaměstnanců Dolu Paskov je OKD schopno zaměstnat ve zbytku revíru - ve variantách se s převedením zaměstnanců nepočítá, a i průzkum mezi zaměstnanci ukázal, že zájem by mělo asi 7%. Ale, vzhledem k odchodům v OKD, si provozní ředitel myslí, že zaměstnají všechny, co budou mít zájem.

Mzda za měsíc červen – ředitel vysvětlil, že požádali o půjčku na provoz OKD a v jakém objemu hotovosti se dnes OKD pohybuje a o jednáních o odložení plateb. Mzdu za měsíc červen potvrdí 8. července na jednání s odborovými organizacemi.

Informoval o snížení stavu zásob uhlí na skládkách. Na jednání s Vladimírem Dlouhým prezidentem Hospodářské komory ČR, vysvětlili možnosti OKD, a že je situace řešitelná když se bude postupovat systematick