Jdi na obsah Jdi na menu
 


Informativní jednání s výkonným ředitelem OKD

5. 6. 2014

 

 

Ve středu 4.6.2014 odpoledne proběhlo jednání s výkonným ředitelem p. Dale Ekmarkem a finanční ředitelkou Ing. Jarmilou Ivánkovou. Jednání mělo pouze informativní charakter, kde nám byly sděleny informace především k restrukturalizaci NWR.

Bezpečnost - Nejprve výkonný ředitel informoval o bezpečnosti v OKD a svých záměrech napravit interní komunikaci ve firmě. Také má v plánu zaznamenávat nejen úrazy, které se staly, ale i případné možné a informovat o nich zaměstnance OKD. Jako příklad uvedl přetržení lana při zvedání zařízení na Závodě ČSM, kde k úrazu nedošlo, ale mohlo.

Ekonomika – celá společnost dosud vytěžila asi o 40 000 tun méně, než je stanoven byznys plán. Cena uhlí na světových trzích je stále nízká a i přes snížení nákladů na tunu v OKD na 65 eur, je pro konkurenceschopnost společnosti plán dostat se na 60 eur/tunu. Je pozitivní, že pro celou letošní produkci uhlí OKD, je zajištěn odbyt. I nadále se budou hledat cesty jak těžit více UVPK než energetického uhlí. Je zapotřebí revidovat smlouvy s dodavateli energií atd. Co se týká Dolu Paskov, ve druhém pololetí vzrostou investice do příprav, ale přesto musíme udržet náklady a to je úkol pro všechny.

Dohoda – Dohoda mezi ČR a NWR se má v nejbližší době podepsat a výkonný ředitel připraví článek do týdeníků Horník, sám bude informovat zaměstnance, co tato dohoda pro Důl Paskov znamená. V okamžiku kdy se Dohoda se státem použije, znamená, že jsme neuspěli.

Restrukturalizace NWR - finanční ředitelka Ing. J. Ivánková poté informovala o restrukturalizaci NWR, jejímž cílem je snížit celkové zatížení společnosti. Restrukturalizace bude trvat až do září 2014, ale již nyní se podařilo uzavřít dohodu s většinou majitelů dluhopisů. Pro snadnější prosazení záměrů NWR se společnost stěhuje z Amsterdamu do Londýna. V příštím týdnu má proběhnout k tématu restrukturalizace NWR prezentace.