Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jednání s vedením 1.10. 2015

5. 10. 2015

 

 

Dnešního pravidelného setkání se za vedení závodu zúčastnil nový ředitel Ing. Zdeněk Koval a manažer pro lidské zdroje Ing. Petr Chrastecký. V úvodu nový ředitel Důlního závodu 3 informoval o personálních změnách v OKD i na našem závodě. Potom už následovaly obvyklé informace o stavech zaměstnanců, kterých na Důlním závodě 3 pracuje momentálně 1697 vlastních a 534 v dodavatelských organizacích. Ředitel závodu dále informoval o úrazovosti za 9. měsíc, kdy bylo evidováno 6 pracovních úrazů, z toho byly 3 registrovány.

V září se povedlo těžbou ve výši 58 tisíc tun splnit technický režim, v přípravách, v důsledku situace v R 799, byl s 590 vyraženými metry zaznamenán na TR 50 metrový výpadek.

Ředitel informoval o záměru znovu otevřít oblast porubu R 799, pro což se v současné době připravuje legislativa. Intenzivně se připravují i práce na výluku, plánovanou na konec měsíce října. Pokud bude zájem, mohlo by se v závěru výluky i těžit. Plánovanou dovolenku v termínu výluky budou zadávat vedoucí úseků jednotlivě, nebude zadána hromadně.

V závěru setkání vyjádřil předseda ZV stanovisko k připravovanému „ráciu“. Rovněž jsme znovu upozornili na nízké teploty v koupelnách a na povrchových pracovištích, které neodpovídají hygienickým limitům.