Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jednání s vedením 15. 10. 2015

21. 10. 2015

 

 

V pořadí druhé jednání po změně ředitele podniku otevřel Ing. P. Chrastecký odpovědí na minulý dotaz ohledně působení Nové šichty na DZ3. Zástupce Nové šichty přislíbil účast na DZ 3 v době konání pohovorů s propouštěnými zaměstnanci pro nadbytečnost. Upozornil jsem na noviny Horník z 8. 10. 2015, kde se naopak prezentuje, že zájemce z DZ 3 se po předběžné domluvě může dostavit do kanceláře na lokalitě Darkov, což dle mého názoru a zkušeností je pro zaměstnance z DZ 3 trochu „z ruky” a tudíž zbytečné. Navíc si myslím, že program Nová šichta, když už je, by se měl zaměřit především na pomoc zaměstnancům, kteří musí skončit pracovní poměr např. pro obecné onemocnění. Tato skupina pracujících, přestože spousta z nich odpracovala u zaměstnavatele řadu let v těch nejhorších podmínkách a má omezení podobné nemoci z povolání je řešena mírně řečeno uboze.

Dále jsme byli seznámení se stavy zaměstnanců (dělník důl 1362, povrch 111, THZ 217, dodavatele 519). U kategorie dělník důl se jedná od začátku roku o pokles 102 zaměstnanců. S tím souvisel dnešní další bod a to bylo projednání non stopových kalendářů. Na jednání jsem tlumočil připomínky závodního výboru k této oblasti, s vedením jsme se domluvili na odložení za účelem dopracování. Rovněž jsem informoval vedení o našem požadavku zkrátit vyrovnávací období pro dodržení týdenní pracovní doby stanovené ZP.

Poté již ředitel podniku hovořil o bezpečnosti. Úrazová četnost u nás je na čísle 5,90 a to je momentálně nejlepší výsledek z DZ v OKD. Hovořil také o posuzování tzv. pocitových úrazů Kooperativou a o bezpečnostní kampani OKD pro rok 2016, ve které se má využívat co nejvíce praktických ukázek.

V těžbě máme výpadek 2 635t, který se šachta pokusí v R 407 a 761/1 smazat o plánované celopodnikové dovolené s lidmi, kteří se dobrovolně přihlásili na práci v těchto dnech.

V přípravách je 5,5m nad režim, ale i tady může situaci zkomplikovat tektonika na ražbě kolektivu předáka Bukovského.

Bohužel zatím se nám nedostalo odpovědí na otázky tykající se roku 2016. Pouze jsme se dozvěděli, že se v příštím roce plánuje těžit opět s 5 kolektivy. Na další odpovědi si musíme počkat až po jednání mezi zástupci vlády ČR s NWR a OKD.