Jednání s vedením 17. 3. 2016

23. 3. 2016

Na dnešním pravidelném setkání s ředitelem DZ 3 byli zástupci odborů tradičně informování o stavech zaměstnanců, kterých v současné době pracuje na Paskově 1634 vlastních a 376 v dodavatelských firmách.

Ředitel DZ 3 rovněž rozebral otázky bezpečnosti. V současné době evidujeme 3 úrazy, z toho je jeden registrovaný. V oblasti výroby naplňujeme TR jak v metráži, tak v těžbě. V souvislosti s obtížnou geologickou situací se očekávají potíže v rubáních R 782 a R 608. Úspěšně pak probíhá překliz z R 407.

Dále ředitel DZ 3 odpověděl na několik otázek položených odbory.

Pokud je na rok 2016 schválený zvýšený plán v metráži o 700 m. a v těžbě o 15000 t, dostane na tento zvýšený plán peníze z OKD?

Odp.: Zvýšené náklady budou hrazeny z výnosů za zvýšenou těžbu.

Není a nebude Paskov zatěžován různými náklady, které by ve skutečnosti čerpaly jiné šachty?

Odp.: Ne, není, náklady jsou přísně hlídány. P.V.