Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jednání s vedením 17.4.2014

19. 4. 2014

 

 

Ing. Petr Chrastecký zahájil jednání kontrolou zápisu z minula, který obsahoval dva body: ve skladě chybějí vysoké kožené pracovní boty – probíhají jednání ke změně dodavatele bot a druhým bodem bylo upozornění, že ze strany zaměstnavatele není dodržována Dohoda ke KS OKD v podávání informací k zaměstnancům, kterým končí smlouva na dobu určitou – i zde bude sjednána náprava. Následovala informace k počtu zaměstnanců: 1869 kmenových a 389 dodavatelských.
Ředitel podniku Ing. Zbigniew Janowski hovořil o propracovaném systému školení bezpečnosti včetně pátečního školení pro ÚIBP OS PHGN, o zatím bezúrazovém provozu v měsíci dubnu a navázal informacemi z výroby. V těžbě se plán za první tři měsíce podařilo splnit a na duben je stanovený režim 90 000 tun. V přípravách s ohledem na opožděný nájezd kolektivů v začátku roku je skluz 127 m za kvartál, naopak v dubnu je již 40 m nad režim. Připravují se výběrová řízení na ražby v druhém pololetí a rovněž byly osloveny naše kolektivy pracující v současnosti na jiných šachtách o možnosti se vrátit.
Pozn. Všem našim razičům se povedlo dát do smlouvy místo výkonu práce Důl Paskov a druhé místo výkonu práce, podle toho kde v současnosti pracují. Proto záleží jen na rozhodnutí provozního ředitele OKD, a.s., zda podrží Důl Paskov návratem domácích kolektivů nebo nás nechá na pospas dodavatelským organizacím.
Za stranu odborů byla podána informace k dodržování „desetiminutovek” před směnou, požadavek na jiný způsob informování v přípravách než nástěnkami v důlním díle a informací k teplotám v povrchových dílnách.
Na základě opakovaných stížnosti zaměstnanců v povrchových dílnách dnes proběhlo měření teploty v mechanické dílně. Vzhledem k tomu, že zjištěna teplota byla o 5°C nižší než povolená mez, obrátili jsme se na ředitele Servis centra se žádostí o sjednání nápravy. Tuto informaci jsme poskytli i vedení našeho podniku. Zápis z kontroly a dopis řediteli Servis centra najdete v celém příspěvku.