Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jednání s vedením 22.10.2015

2. 11. 2015

 

 

Na pravidelném čtvrtečním jednání mezi vedením podniku a odborovými organizacemi byly podány informace o počtu zaměstnanců (tady není asi pro nikoho překvapením, že je nás zase o jednoho méně než před týdnem), o bezpečnosti kde máme 3 evidované a jeden registrovaný úraz. Proběhl pokus o otevření R 799, ale po zhodnocení situace, se vedení rozhodlo porub opět uzavřít. K situaci kolem OKD a Paskova lze pouze říct, že začaly probíhat jednání mezi NWR, OKD a ministerstvy financí, průmyslu a práce.

Z diskuse kolem rozložení směn v non stopu vzešla dohoda, že období pro vyhodnocení počtu směn bude kvartální a období vyrovnávací (období ve kterém musí být směny srovnány se stanovenou pracovní dobou) bude v délce 26 týdnu.

Další připomínkou bylo, že je nešťastné zrušit v době výluky účelový spoj z Havířova a zpět, když práce o výluce budou probíhat v daleko větší míře, než se v čase stanovení výluky počítalo.

V neposlední řadě je zapotřebí zmínit, že díky našemu upozornění přehodnotil zaměstnavatel u jednoho z našich kolegů, který po 21 letech práce v prorážkách končí v OKD na obecné onemocnění, svůj postoj. Za dobu mezi koncem pracovní neschopnosti a mimořádnou preventivní prohlídkou mu místo plánovaného omluveného volna poskytl tzv. paragrafy – překážku v práci na straně zaměstnavatele – v plné výši.