Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jednání s vedením 4.6.2015

9. 6. 2015

 

 

Po téměř třech týdnech se dnes konalo jednání s vedením závodu, na kterém zástupci odborových organizací byli seznámení s bezpečností a výrobou Důlního závodu 3. V současnosti situace ve výrobě není dobrá, přebytek z uplynulých měsíců je pryč, a pokud chceme splnit cíle prvního pololetí, potřebujeme nakopat 90 000 tun. Bohužel tomuto záměru brání především vysoká poruchovost a především absence nejrůznějšího druhu je nejvyšší od roku 2008. Vysoká absence v kombinaci s propouštěním a zastaveným náborem znamená nedostatek zaměstnanců na všech činnostech šachty a i přes optimistické vyjadřovaní pana hejtmana k budoucnosti Dolu Paskov, závisí právě naše budoucnost na nakopaném uhlí.

Dále se projednal požadavek zaměstnanců na zajištění vodorovného dopravního značení na silnici z obce Oprechtice k dolu Staříč II., autobusová doprava, počty pracovníků na čelbách a dodržování bezpečnostních přestávek.

Dnes započala diskuse k návrhu Dohody č. 2 pro Důlní závod 3, které předložily odborové organizace, protože ne ve všech bodech mezi účastníky panuje shoda, vrátíme se k jednání příští týden.