Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jednání s vedením dne 20.8. 2015

21. 8. 2015

 

 

Jednání zahájil ředitel Důlního závodu 3 informací o události ze včerejšího odpoledne. Včera ve 4. směně, po trhací práci na pracovišti kolektivu p. Tománka, byla ve výdušných větrech zaznamenána zvýšená koncentrace CO. Záchranářským výjezdem bylo zjištěno, že zvýšená koncentrace CO se nachází i v části momentálně neprovozovaného porubu R 799. V důsledku této události byli z oblastí po směru výdušných větrů odvoláni pracovníci 4. směny. Ti, kteří přišli na 5. směnu, byli odesláni domů. V porubu R 799 byl proveden průzkum termokamerou a odběr vzorků. Termokamera neobjevila žádné ohnisko a ani analýza vzorků naštěstí nepotvrdila zápar. Pracoviště bude nyní ve zvýšené míře monitorováno, a to až do dalšího obložení kolektivem v průběhu září. Pracovníci, kteří byli odesláni domů, budou mít místo směny tzv. paragraf.

Předseda ZV informoval ředitele, jak si mezi ostatními šachtami vede DZ 3 v odesílání zaměstnanců na mimořádné prohlídky po absenci delší než 8 týdnů. Paskov je s průměrem 4,35 dne mezi koncem pracovní neschopnosti a mimořádnou prohlídkou mezi ostatními doly nejlepší. Všude jinde čeká zaměstnanec na mimořádnou prohlídku déle.

Předseda rovněž připomněl bod z minulého setkání, týkající se postrojů a polohovacích prostředků pro práci ve výškách pro pracovníky v ražbách. Upozornil rovněž na návod výrobce, který by mohl být v rozporu s používáním tohoto výrobku v důlních podmínkách.

Jak jsme vedení informovali na minulém setkání, vyskytl se na Chlebovicích u několika pracovníků kožní problém. Byly odebrány vzorky vody a oslovena firma, která praní prádla zajišťuje. Ta dopisem odpověděla, že postup praní ani prací prostředky nezměnila již několik let.