Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jednání s vedením

5. 6. 2014

 

 

Po delší době proběhlo jednání s vedením podniku. Jednáni byl, mimo ředitele podniku Ing. Zbigniewa Janowského a Ing. Petra Chrasteckého, přítomen také výrobní náměstek Ing. Roman Čmiel. Výrobní náměstek se jednání zúčastnil na žádost odborů, neboť se v poslední době nahromadily problémy především kolem R 608. Vysvětlili jsme si vzájemné postoje k dopravě mužstva, posuzování závažnosti přestupku při nepřiznávání prémií, co je to projednání s odborovou organizací a dohodli jsme se na dalším jednání k vyhodnocení situace po provedených opatřeních.

Poté Ing. Chrastecký informoval o stavech zaměstnanců (1846 kmenových a 400 dodavatelských), stavu vyhodnocení smlouvy s firmou zajišťující autobusový spoj Havířov – Staříč (v pondělí budou závěry předloženy na poradě vedení).

Ředitel podniku podal informaci ke stále špatné situaci v bezpečnosti (od začátku roku máme 18 registrovaných úrazů), výroba i přípravy by měly být za pololetí splněny, o zřízení opravny stojek na Chlebovicích.

Z naší strany jsme dali podnět na ověření stížností zaměstnanců k praktikám obchodníků, kteří si při placení volnočasovými poukázkami přirážejí procenta navíc. Upozornili jsme na neochotu pracovnic firmy HPF CLEAN, měnit prádlo zaměstnancům, kteří v důsledku pozdního výjezdu nestihnou vyměnit prádlo ve výdejní době.