Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pravidelná schůzka s vedením

23. 3. 2015

  

 

Ve čtvrtek 19.3. se konalo pravidelné setkání odborů s vedením závodu. Po obvyklých informacích o vývoji v bezpečnosti, výrobě a stavech zaměstnanců vyjádřily naše odbory znepokojení s postupem zaměstnavatele, kdy vyšší technik stihne během jednoho fárání udělit postihy v celkové výši 20 000 Kč. Máme za to, že pokud provozujeme pracoviště v takovém stavu, že zúčastnění zaměstnanci zasluhují postihy v této výši, je spíše na místě takové pracoviště zastavit, sjednat okamžitou nápravu a tento napravený stav dále udržovat. Nikdo nechce připustit, že za nedobrou situaci v bezpečnosti, může být, spíše než zanedbání pracovních povinností, třeba i stále klesající počet zaměstnanců. To, že OKD neprožívá zrovna jednoduché období, vědí všichni. Doufejme jen, že zaměstnavatel výše zmíněným způsobem nehodlá, na úkor zaměstnanců, šetřit mzdovými prostředky.

 

Na odbory se nedávno obrátilo několik zaměstnanců s otázkou, jak je to s případným sledováním pracovníků pomocí čipů v lampách. Od závodního dolu jsme na čtvrtečním jednání dostali informaci, že lampy údajně žádnými takovými čipy vybaveny nejsou. Pravda je ale to, že od jiného člena vedení jsme o něco později dostali informaci opačnou.

 

Posledním bodem jednání byly zhoršené klimatické podmínky v porubu 799, kdy závodní dolu přislíbil, že pokud bylo mikroklima zjištěno v tomto týdnu, bude příplatek přiznán za celý měsíc březen.

 

P.V.