Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pravidelné setkání s vedením 10. 7. 2014

14. 7. 2014

 

 

Na dnešní pravidelné schůzce s vedením dolu byli zástupci odborových organizací nejprve seznámeni se situací v bezpečnosti a výrobě. Vzhledem k tomu, že jsou již známy oficiální výsledky za 1. pololetí, přinášíme je níže.
Za prvních šest měsíců letošního roku bylo na našem dole registrováno 22 úrazů. Výsledky ekonomické jsou pozitivní. S náklady 2658 Kč na vytěženou tunu, šetříme na letošní plán již 83 milionů korun. Oproti srovnatelnému období loňského roku, kdy náklady na tunu uhlí byly o 1700 korun vyšší, došlo k úspoře 630 milionů korun. Těžba 470 000 tun je nad plánem o 45 000 tun. Rovněž v metráži jsme se s výsledkem 2765 metrů dostali o 231 metrů nad stanovený režim.
Ve druhé části schůzky byly odbory informovány o připravované darovací smlouvě, na základě které bude dvěma pracovníkům firmy Carbokov, kteří, jak jsme psali minule, v R 404/2 utrpěli těžké úrazy, darovaná určitá částka.
Dále jsme byli informováni o několika případech našich bývalých spolupracovníků, kteří mají zájem vrátit se z karvinských šachet. Bohužel, se svou žádostí na současných pracovištích zatím neuspěli.
Ředitel byl předsedou ZV seznámen se stížností zaměstnance na postup strážní služby při průchodu vrátnicí. Výňatek z Pracovního řádu OKD, a.s., upravující práva a povinnosti jednotlivých stran přineseme ve zvláštním článku. P.V.