Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pravidelné setkání s vedením 11. 2. 2016

13. 2. 2016

 

 

Na čtvrtečním pravidelném setkání byly odbory tradičně informovány o otázkách bezpečnosti, výrobě a dalším vývoji na DZ 3.

K dnešnímu dni pracuje na DZ 3 1645 vlastních zaměstnanců a 388 zaměstnanců v dodavatelských firmách. Ředitel DZ 3 zhodnotil situaci v bezpečnosti, v lednu bylo evidováno 8 úrazů, z toho byly 2 registrovány. V únoru jsou dosud evidovány 3 úrazy. Připomněl také, že za dobré výsledky v bezpečnosti získal DZ 3 za rok 2015 cenu předsedy představenstva NWR. Ředitel DZ 3 informoval rovněž o mimořádné události na lokalitě ČSA, kde došlo k vytržení zárubní u vrat do budovy skipu. Tato událost se naštěstí obešla bez vážnějších následků.

Odbory byly rovněž informovány o situaci ve výrobě. V lednu byl TR v metráži i těžbě přeplněn, vytěženo bylo 54 600 tun a vyraženo 452 m. I v únoru je zatím, výsledkem 24 100 tun, technický režim překračován.

Ředitel dále informoval o situaci na Paskově, kdy jsme v důsledku špatných geologických podmínek nuceni odepsat oblast 82 a 84 sloje. Jako jednu z vysokých priorit pak označil vytažení drahé technologie z porubu 799.

V závěru upozornil zástupce odborů na to, že zaměstnanci, kteří pracují v nonstopu a za víkendové směny dostávají stravenky, neměli na sáčcích sraženy příslušné částky odpovídající jejich doplatku. Ředitel o problému ví, vedení OKD o něm intenzivně jedná s firmou, která stravenky zajišťuje a čeká se na rychlé zjednání nápravy.