Jdi na obsah Jdi na menu
 


Setkání s vedením 2. 7. 2015

7. 7. 2015

 

 

Pravidelné setkání zahájil Ing. Petr Chrástecký kontrolou úkolů z minulého zápisu. Na cestě z Oprechtic byla vyznačena dělící čára. Dalším úkolem bylo zajistit sledování a proplácení pozdních výjezdů z dolu a to ze všech oblastí.

Odbory byly dále seznámeny se stavy zaměstnanců, situací v bezpečnosti a výrobě. Vzhledem k ne příliš dobré kvalitě těženého uhlí, dojde v nejbližší době k organizačním změnám. Na svých pracovištích se vymění kolektivy p. Pospíchala a Carbokovu. Také pro zvýšení těžby z porubu 407 existuje několik variant. V první zajistí o víkendech těžbu v R 407 pracovníci kolektivu p. Zemana. Druhou možností je přechod kolektivu p. Majse do nonstopu. Případně, pokud by tato možnost nebyla schůdná, mohlo by dojít k výměně pracovišť kolektivů Majse a Zemana.

Na závěr požádal předseda ZV o provedení úpravy v plánech dovolených. Platná legislativa požaduje prokazatelné seznámení zaměstnance s naplánovanou dovolenou. Rovněž byla otevřena problematika mimořádných preventivních prohlídek u zaměstnanců po delší absenci. Z důvodů vytíženosti smluvního lékařského zařízení se neúměrně prodlužují lhůty mimořádných prohlídek. Proto jsme navrhli, v souladu s kolektivní smlouvou, aby zaměstnavatel rozšířil počet lékařských zařízení, které tyto služby poskytují.

Doplňující informace pro zaměstnance: Do 30.6. 2016 byla prodloužena smlouva s autobusovým dopravcem zajišťujícím spojení na trase Havířov – Ostrava – Staříč – Chlebovice.

P.V.