O nás

Původ odborové organizace spadá do roku 1992, ale postupnými změnami ve struktuře OKD došlo k dohodě a postupnému sjednocení několika ZO a samotný název Základní organizace Povrchových pracovišť OKD (ZO PP OKD) vznikl v roce 2008.
Jednalo se o odboráře z „bývalých“ závodů IT, Energetika, Zásobování, Pila Salma, Obchodního servisu, Správy i Bastra.
Dnes se již zažil výraz „povrch“.
Organizace oficiálně působí na Závodu servisních služeb a na Podniku OKD.

Odborová organizace poskytuje svým členům řadu služeb a výhod , např. zdarma právní servis, ochranu zaměstnanců v oblasti bezpečnosti práce, prošetření a odškodnění pracovních úrazů, řešení stížností na pracovní podmínky, příspěvky na sportovní a společenské akce, jubilejní odměny.

ZO Povrchových pracovišť OKD velmi úzce spolupracuje s ostatnímu odborovými organizacemi v rámci důlních závodů a sdružených v SHO.

Závodní výbor

Bc. Němcová Monika - předsedkyně a ZIBP

Hendrychová Šárka

Janík Bohumil